Wygodne, kompletne rozwiązania również z zastosowaniem łączności radiowej

Rynek rozwiązań renowacyjnych jest wielce obiecujący: między innymi jest coraz większy popyt na zautomatyzowanie istniejących rolet. Jednak właściciele mieszkań albo domów chcą, aby wraz z odnowieniem pomieszczeń mieszkalnych podniosła się także jakość życia oraz codzienny komfort. Ponadto regularnie zamykane rolety wspomagają izolację cieplną i odstraszają włamywaczy sprawiając wrażenie, że dom jest zamieszkały. Z tych względów Somfy oferuje specjalnie przystosowane kompletne rozwiązania, umożliwiające szybki i bezproblemowy montaż. W prosty i szybki sposób można zamontowaną znacznie wcześniej roletę wyposażyć w napęd rurowy oraz dowolne sterowanie lub przełącznik. Wybór sterowania jest decydujący z punktu widzenia zapewnienia klientowi zadowolenia. Dlatego Somfy dysponuje obecnie dwoma systemami, które można wykorzystać w renowacji osłon okiennych, są to system kablowy oraz radiowy. W przypadku tego pierwszego przełącznik czy sterowanie jest połączone z napędem za pomocą przewodu elektrycznego. Poprowadzenie przewodów łączy się niestety z kuciem ścian albo z prowadzeniem kabli na ścianie w listwach, co może zaburzać estetykę wnętrza.

Dlatego w przypadku renowacji szczególnie polecany jest system radiowy. Różni się on od wersji kablowej tym, że silniki posiadają zintegrowany odbiornik sygnałów radiowych i nie trzeba ich łączyć z przełącznikami czy sterowaniami za pomocą kabla. Polecenia otwarcia i zamknięcia osłon okiennych wysyłane są drogą radiową. SOMFY ma również propozycję dla tych, którzy posiadają zautomatyzowane osłony w wersji kablowej i chcieliby podnieść komfort ich obsługi , zamieniając istniejący system na ten w wersji radiowej. W takich przypadkach do dyspozycji jest przełącznik Centralis UNO RTS, który jest przełącznikiem ze zintegrowanym odbiornikiem. Wystarczy wyjąć stare sterowanie w wersji kablowej i zastąpić je Centralisem UNO RTS i rolety możemy obsługiwać z pilota. Inną propozycją modernizacji istniejącego już systemu kablowego jest zamontowanie w skrzynce rolety odbiornika, który zostaje połączony z napędem. Wtedy zostaje już tylko wybór odpowiednich nadajników czy pilotów dostosowanych do indywidualnych potrzeb użytkownika.

AUTORYZOWANY PRZEDSTAWICIEL
images

Promocje

Wybrali nas

2 2
immergas
15
17 19
4 pkoleasing

Aktualności

REX-BUD wybiera firmę DEBASTOR na wykonawcę osłon przeciwsłonecznych w budynku biurowym przy nowym Zakładzie Produkcji Blachy Trapezowej w Zgierzu.

Większość z nich posiada szerokość 260 cm dzięki czemu możemy ozdobić praktycznie każde okno bez konieczności sztukowania. Do wyboru prawie 300 pięknych wzorów ! No i te promocyjne ceny, aż żal nie sprawdzić oferty.

Kilkadziesiąt nowych kolorów, wiele odcieni szarości "tak TRENDY w ostatnich latach"

Teraz w stałej ofercie naszej firmy blisko 850 tkanin. Do wyboru - do koloru, także dla bardzo wymagających Klientów.

Ponad 50 nowych nietypowych wybarwień, lamele lakierowane na wysoki połysk, lamele z efektem postarzenia i nie tylko. W połączeniu z dotychczasową ofertą posiadamy w ofercie blisko 100 odcieni drewna. Produkt z wysokiej półki, a ceny co najmniej przystępne.

Debastor logofooter

debastor.com - all rights reserved

ul. Wolska 3; 95-054 Łódź Ksawerów; Telefon: 42 213-70-38