Automatycznie sterowane wewnętrzne osłony okienne

 

Niezależnie od tego czy mamy do czynienia z klasyczną roletką materiałową , dekoracyjną storą, zabawną plisą czy elegancką żaluzją - inteligentny system osłonowy nadaje pomieszczeniom szczególny charakter. Zależnie od projektu osłony mogą subtelnie współgrać z innymi materiałami i elementami wyposażenia wnętrza lub tworzyć z nimi ciekawy kontrast. W każdym z tych przypadków tworzy się nowy klimat pomieszczenia. Lecz dopiero pomysłowe warianty obsługi i systemów takie jak napędy i inteligentne sterowniki czynią osłony okienne optymalnymi elementami projektu, dbają o przyjemny i niezmienny klimat pomieszczenia.

Roletki materiałowe, żaluzje lub story rzymskie mogą być obsługiwane wyjątkowo komfortowo dzięki automatyce. Modne i popularne osłony okienne nabywają w ten sposób wysokiej wartości użytkowej.

 

Każda wewnętrzna osłona okienna może zostać wyposażona w napęd elektryczny obsługiwany za pomocą sterowań dobranych do indywidualnych potrzeb użytkownika. Do wyboru są napędy zasilane z 24V lub 230V. Do pierwszej grupy należą : LT 28 Astra - do roletek materiałowych, LW 25 i LV 25- do żaluzji i plis. W drugiej grupie znajdują się napędy z serii LS 40 (Aries, Mars, Vulcan, Mercure) oraz najnowsze z wbudowanym odbiornikiem radiowym Altus 40 RTS. Aby optymalnie wykorzystać zamontowany napęd należy dobrać odpowiednie sterowanie.

Za pomocą specjalnie stworzonego systemu Somfy do osłon wewnętrznych pod nazwą Concept 25 i Concept 40 (w zależności od wielkości i typu żaluzji) można obsługiwać osłony bez żadnego wysiłku. W przypadku sterowania żaluzjami dodatkowy komfort zapewnia automatyka z funkcjami obsługi żaluzji tzn. z możliwością zmiany kąta nachylenia lameli. Funkcje tą posiadają wszystkie sterowniki zasilane z 24V (np. Centralis DC IB lub Modul DC RTS). Jeśli zaś chodzi o rozwiązania zasilane z 230V możliwość tę posiadają sterowniki, które w nazwie zawierają VB (np. Centralis UNO IB VB i Centralis UNO RTS VB).

Podobnie jak w przypadku rolet czy markiz sterowanie wewnętrznymi osłonami może odbywać się pojedynczo lub grupowo. Zarówno w rozwiązaniach na 24V i na 230V polecenia otwarcia lub zamknięcia osłon mogą być realizowane w systemie przewodowym lub za pomocą fal radiowych z użyciem pilotów serii Telis RTS lub nadajników naściennych np. Chronis RTS .

 

Dopiero gdy roletka materiałowa, dekoracyjna plisa lub żaluzja zostaną wyposażone w automatyczne sterowanie, komfort użytkowania stanie się doskonały. Czujnik temperatury, czujnik słońca i zegar zadbają o to, aby przy każdej pogodzie zapewnić optymalną osłonę dla pomieszczeń mieszkalnych, sypialni, pokojów do pracy i ogrodów zimowych. Meble i dywany będą dzięki temu chronione przed intensywnymi promieniami słońca a rośliny pokojowe przed wysychaniem.

Takie cechy jak: relatywnie wysoka siła ciągu, szybkość i cicha praca napędów wyróżniają je na rynku. Automatyczna ochrona przed zablokowaniem zapobiega mechanicznej blokadzie siłownika i zasłony.

Równie istotny jest fakt, że dzięki zastosowaniu napędów i sterowań znacznie wydłużył się okres wytrzymałości osłon okiennych.

 

UWAGA!


DO OBSŁUGI WEWNETRZNYCH OSŁON OKIENNYCH STOSUJE SIĘ TE SAME PILOTY, KTÓRE SŁUŻĄ DO STEROWANIA ROLETAMI.


Rodzaje Połączeń


Połączenie kablowe. Jest to rozwiązanie z użyciem najprostszych sterowań. Jedno sterowanie do jednej rolety.
Połączenie kablowe grupowe Każdą z osłon możemy sterować indywidualnie. Osłony możemy też łączyć w grupy np. wszystkie osłony w jednym pokoju czy na piętrze możemy podnosić i opuszczać za pomocą jednego przełącznika lub sterowania, manualnie lub całkowicie automatycznie.
Połączenie radiowe Najlepszym i oferującym najwyższy komfort obsługi osłon jest system radiowy RTS. Ma on ogromną przewagę nad innymi rozwiązaniami ponieważ w każdej chwili można zmienić konfiguracje sterowań i dostosowywać do indywidualnych, aktualnych potrzeb użytkownika. Nie trzeba przy tym kuć ścian i prowadzić okablowania, wszystkich zmian dokonuje się w kilka minut. Somfy ma w swojej ofercie kilka pilotów i sterowań RTS, dzięki którym można obsługiwać nie tylko pojedyncze osłony ale również grupy osłon lub wszystkie centralnie za pomocą jednego nadajnika.


Pojednycze


Pojedyncze lub centralne


Radiowe

AUTORYZOWANY PRZEDSTAWICIEL
images

Promocje

Wybrali nas

2 2
immergas
15
17 19
4 pkoleasing

Aktualności

REX-BUD wybiera firmę DEBASTOR na wykonawcę osłon przeciwsłonecznych w budynku biurowym przy nowym Zakładzie Produkcji Blachy Trapezowej w Zgierzu.

Większość z nich posiada szerokość 260 cm dzięki czemu możemy ozdobić praktycznie każde okno bez konieczności sztukowania. Do wyboru prawie 300 pięknych wzorów ! No i te promocyjne ceny, aż żal nie sprawdzić oferty.

Kilkadziesiąt nowych kolorów, wiele odcieni szarości "tak TRENDY w ostatnich latach"

Teraz w stałej ofercie naszej firmy blisko 850 tkanin. Do wyboru - do koloru, także dla bardzo wymagających Klientów.

Ponad 50 nowych nietypowych wybarwień, lamele lakierowane na wysoki połysk, lamele z efektem postarzenia i nie tylko. W połączeniu z dotychczasową ofertą posiadamy w ofercie blisko 100 odcieni drewna. Produkt z wysokiej półki, a ceny co najmniej przystępne.

Debastor logofooter

debastor.com - all rights reserved

ul. Wolska 3; 95-054 Łódź Ksawerów; Telefon: 42 213-70-38