Jeszcze kilka lat temu standardem było podnoszenie i opuszczanie rolet za pomocą taśmy, co nie należało do szczególnie komfortowych rozwiązań. W domach jednorodzinnych lub w większych budynkach , w których liczba okien była duża bieganie od rolety do rolety zajmowało sporo czasu i energii.

Idealnym rozwiązaniem takiej sytuacji jest zastosowanie napędów i systemów sterowania. W ofercie SOMFY klienci znajdą rozwiązania kablowe, które wymagają wcześniejszego zaplanowania, już na etapie budowy lub ,w przypadku już istniejących osłon, wiążą się z koniecznością kucia ścian celem położenia okablowania. Z pewnością minusem tego typu rozwiązań jest brak możliwości zmiany konfiguracji sterowania w póżniejszym okresie użytkowania. Raz zaplanowane pozostaną niezmienione, chyba że użytkownik zdecyduje się na ponowne kucie ścian.

Rolety można sterować wg jednego z następujących schematów:

Połączenie kablowe. Jest to rozwiązanie z użyciem najprostszych sterowań. Jedno sterowanie do jednej rolety.
Połączenie kablowe grupowe Każdą z rolet możemy sterować indywidualnie. Rolety możemy też łączyć w grupy np. wszystkie rolety w jednym pokoju czy na piętrze możemy podnosić i opuszczać za pomocą jednego przełącznika lub sterowania, manualnie lub całkowicie automatycznie.
Połączenie radiowe Najlepszym i oferującym najwyższy komfort obsługi rolet jest system radiowy RTS. Ma on ogromną przewagę nad innymi rozwiązaniami ponieważ w każdej chwili można zmienić konfiguracje sterowań i dostosowywać do indywidualnych, aktualnych potrzeb użytkownika. Nie trzeba przy tym kuć ścian i prowadzić okablowania, wszystkich zmian dokonuje się w kilka minut. Somfy ma w swojej ofercie kilka pilotów i sterowań RTS, dzięki którym można obsługiwać nie tylko pojedyncze rolety ale również grupy rolet lub wszystkie centralnie za pomocą jednego nadajnika.


Połączenia kablowe


Połączenia kablowe grupowe


Połączenia radiowe

 

 

W ofercie naszej firmy Debastor do Państwa dyspozycji jest szeroka gama niezawodnych rolet doskonałych do domu, mieszkania czy biura. Dzięki nim można ochronić się skutecznie przed wzrokiem innych, zaciemnić pomieszczenie czy zabezpieczyć je przed nadmiernym nasłonecznieniem. Estetyka, funkcjonalność, wygodna obsługa – nasze rolety będą mogły spełnić wymagania każdego klienta.

 

Wygoda i oszczędność czasu

Wiemy również, że obsługa rolet może być męcząca – codzienne zaciąganie i podnoszenie rolet może zajmować też dużo czasu, szczególnie w domach jednorodzinnych. Dlatego też dla poprawy komfortu w Debastor mogą Państwo zamówić rolety wraz z systemami automatyki.

 

Piloty oraz stacjonarne włączniki automatyki pozwalają na sterowanie całością rolet podłączonych do systemu lub tylko określonymi ich grupami, co powoduje, że można wtedy zaciągnąć tylko rolety na parterze domu czy w salonie. Można sterować także pojedynczymi roletami okiennymi.

 

Rolety z programatorem czasowym

Aby korzystanie z rolet było jeszcze łatwiejsze, warto pomyśleć o zamontowaniu systemu automatyki z programatorem czasowym. Wówczas otwiera on i zamyka osłony w określonych porach, a ponadto dzięki specjalnym programom może sterować osłonami zależnie od godzin wschodu i zachodu słońca.

 

To także bardzo przydatne rozwiązanie w przypadku wyjazdu, gdy dom pozostaje na dłuższy czas bez domowników – zaprogramowanie otwierania i zamykania rolet o danych porach będzie mogło stworzyć wrażenie obecności w domu, a tym samym poprawia bezpieczeństwo mienia.

 

Fachowy montaż rolet

Oczywiście, zapewniamy także profesjonalny montaż na miejscu u klienta. Nasza ekipa to wykwalifikowani i doświadczeni pracownicy, którzy wiedzą, jak szybko i sprawnie zainstalować oraz uruchomić system automatyki osłon okiennych.

 

Jeżeli zainteresowani są Państwo systemami automatyki, zapraszamy do skontaktowania się z nami – przedstawimy bliżej dostępne w naszym asortymencie systemy automatyki pomożemy w doborze takich, które sprawdzą się u Państwa najlepiej.

 

AUTORYZOWANY PRZEDSTAWICIEL
images

Promocje

Wybrali nas

2 2
immergas
15
17 19
4 pkoleasing

Aktualności

REX-BUD wybiera firmę DEBASTOR na wykonawcę osłon przeciwsłonecznych w budynku biurowym przy nowym Zakładzie Produkcji Blachy Trapezowej w Zgierzu.

Większość z nich posiada szerokość 260 cm dzięki czemu możemy ozdobić praktycznie każde okno bez konieczności sztukowania. Do wyboru prawie 300 pięknych wzorów ! No i te promocyjne ceny, aż żal nie sprawdzić oferty.

Kilkadziesiąt nowych kolorów, wiele odcieni szarości "tak TRENDY w ostatnich latach"

Teraz w stałej ofercie naszej firmy blisko 850 tkanin. Do wyboru - do koloru, także dla bardzo wymagających Klientów.

Ponad 50 nowych nietypowych wybarwień, lamele lakierowane na wysoki połysk, lamele z efektem postarzenia i nie tylko. W połączeniu z dotychczasową ofertą posiadamy w ofercie blisko 100 odcieni drewna. Produkt z wysokiej półki, a ceny co najmniej przystępne.

Debastor logofooter

debastor.com - all rights reserved

ul. Wolska 3; 95-054 Łódź Ksawerów; Telefon: 42 213-70-38